Един ден в Парламента на Република България

Учениците от 11.б клас на Средно училище „Георги Измирлиев“ с ръководители  Г-жа Мария Димитрова и Г-жа Йорданка Симеонова посетиха Парламента на Република България. При пристигането си те бяха посрещнати от представители на ВМРО. Всички се отнасяха много дружелюбно с посетителите. Разказаха на учениците за някои важни решения на депутатите и закони, приети от тях. Децата получиха повече информация за работата и устройството на Парламента, отколкото за историята му. Учениците имаха и възможността да опитат от бонбоните на Народното събрание. Обиколката на Парламента на Република България даде нови знания на посетителите му. Учениците останаха много доволни от малката екскурзия.

Ученици от СУ „Георги Измирлиев“ участваха в лятна Археологическа школа 2018  – крепост „Ряховец“

За трета поредна година от 18. до 22. юни уеници от Х клас на СУ „Георги Измирлиев“ взеха уастие в лятна Археологическа школа 2018  – крепост „Ряховец“.

Събитието се организира от Община Горна Оряховица, Историески музей – Горна Оряховица и екипът, който провежда проучванията с ръководители Илиян Петракиев и Мая Иванова.

Учениците имаха възможността да се запознаят със стратиграфията на обекта, откритите до момента находки и основните дейности, които се извършват при археологическа работа.

Специално за тях беше отделен неразработен квадрант от жилищна зона. В най-горният пласт датиращ от ХІІІ в.,  десетокласниците успяха да открият артефакти, които предизвикаха интереса им към изследователска дейност.

Учениците получиха от Исторически музей тениски и шапки с логото на школата, а в края на археологическия сезон ще бъдат отличени с диплом за участие в Археологическа школа „Ряховец-2018“.

Открита практика на ученици от ІІ в клас и деца от ДГ „Елена Грънчарова“

В края на месец май ученици от ІІв клас участваха в открита практика в ДГ „Елена Грънчарова“ съвместно с деца от групата на г-жа Мая Ботева. Темата беше „Агресия и тормоз“. Включени бяха практически занятия под формата на игри. Участие взеха и присъстващите родители. Гости бяха г-жа Криси Аврамова, директор на СУ „Георги Измирлиев“, г-жа Йорданка Касабова, директор на ДГ „Елена Грънчарова“, г-жа Мариана Дончева – психолог в СУ „Георги Измирлиев“ и класният ръководител на ІІв клас – г-жа И.Куцарова.