Учение-демонстрация за действия при бедствия, аварии и катастрофи

Учение-демонстрация за действия при бедствия, аварии и катастрофи беше проведено на 07.12.2017 година в СУ „Георги Измирлиев“. Симулацията бе направена по повод 5. декември – Международния ден на доброволеца. Съвместно работиха Районната служба „ПБЗН“ в Г. Оряховица, сектор „Специализирани оперативни дейности” – Г. Оряховица, РУ на МВР в Г. Оряховица, Центърът за спешна медицинска помощ, доброволно формирование „Раховец” към Община Горна Оряховица, „Енерго Про мрежи“ АД – Мрежови измервателен район“ – Горна Оряховица, ВиК „Йовковци“ ЕООД – район Горна Оряховица, ученически екип за първа долекарска помощ към СУ „Георги Измирлиев“.

Учебната симулация е „Земетресение“: предизвикан е пожар в лаборатория по природни науки, нанесени са частични разрушения на сградата, има предпоставки за разрастване на огъня. Класните ръководители установиха, че сред евакуираните липсват пет ученици. Спасителни екипи влязоха в сградата, за да изведат „затрупаните“ и да им бъде оказана първа долекарска помощ.