Работна среща от проект Е- Treasure „My Lovely Europe“, по Еразъм Плюс

Учители и ученици от  СУ „Георги Измирлиев“  взеха участие в работна среща от проект Е- Treasure „My Lovely Europe“, по Еразъм Плюс.

Светлозара Тинчева и Благовеста Кукова, заедно с Лиляна Йорданова и Денислава Цанова  от 8.а клас, прекараха седмица в град Яница, Гърция. В проекта участват представители на Полша, Гърция, Турция, Латвия, Португалия, Италия и България.  По време на престоя в южната ни съседката представителите на училището  представиха географското положение на България и историята на българския народ през вековете.

Благодарение на Проекта участниците имат възможност да разширят познанията си народите и страните от Европейския съюз. Да обогатят своя светоглед и да обменят професионален учителски опит. Учениците стават по- уверени в комуникацията си на английски език, тъй като имат възможност да го упражняват със свои връстници и разширяват общата си култура. През месец април предстои работна среща в Латвия.