Участие в седмото издание на културно-образователния форум, организиран от Община Горна Оряховица

Много аплодисменти получиха талантливите млади актьори от СУ „Георги Измирлиев“ за театралната възстановка „Радини вълнения“ по Иван Вазов. Малкият спектакъл бе един от акцентите на Седмото издание на културно-образователния форум, организиран от Община Горна Оряховица. Тази година той премина под мотото „140 години свободна България“. Форумът бе официално открит от заместник-кметът Йорданка Кушева. „Надявам се, че днес тук присъстват хора, докоснати от историята, от всичко българско и родно“, обърна се към гостите в Зала 1 на Общината Йорданка Кушева. На форума присъстваха кметът инж. Добромир Добрев, под чийто патронаж се провежда събитието, гости от РУО – Велико Търново, културни институции, директори на учебни и детски заведения, учители и ученици.

„Бъдете горди българи. Започвайте всяко събитие с обич и вяра, така то ще се случи по възможно най-добрия начин. Уважавайте своите учители и ценете българската азбука, българската история и българските традиции“, пожела в края на форума, заместник-кметът Йорданка Кушева.