Ученици от СУ „Георги Измирлиев“ изтъкаха европейско знаме за Доналд Туск

Ученици от ателието по тъкачество в СУ „Георги Измирлиев“, гр. Горна Оряховица връчиха с послание  изтъкано знаме на Европа на евродепутата Ева Майдел по време на дискусионен форум в Горна Оряховица. Децата се трудиха над произведението  по проект „Твоят час“, с ръководител Румена Димитрова,   в чест на българското европредседателство.

Проектът им, в който се преплитат българския и европейския флаг и логото на председателството е специален подарък за Председателя на Европейския съвет Доналд Туск, в знак на благодарност за произнесената на български език реч на церемонията по откриването на Българското европредседателство.

Учениците на СУ „Георги Измирлиев“ по брилянтен начин, в унисон с народните традиции, обобщиха смисъла на българския образ в европейската общност.