СУ ”Георги Измирлиев” участва в състезанието Spelling Bee 2019

Галерия

СУ ”Георги Измирлиев” вече има двама претенденти за участие в регионалния кръг на Осмото национално състезание по правопис на английски език Spelling Bee.

Микаела Михайлова се класира на първо място в училищния кръг, който се проведе на 27.02.2019 в СУ ”Георги Измирлиев”, гр. Горна Оряховица. Микаела Михайлова от пети „Б” клас спелува правилно думата “label” и победи Андриан Панев от пети „А” клас, който остана втори. И двамата ученици имат право да участват на  регионалното състезание, което ще се проведе през м. март, 2019 г. във Велико Търново. Националният кръг на състезанието ще се проведе на 21 април 2019 в София.

Spelling Bee е традиционно американско състезание, в което състезателите спелуват (от англ. spelling), т.е. произнасят буква по буква различни думи на английски език.  Целта на състезанието е да повиши интереса на учениците към изучаването на английски език и да подобри знанията им чрез забавни и интерактивни дейности.