Съвместна проектна дейност между Средно училище „Георги Измирлиев“ и детските градини в град Горна Оряховица

От началото на учебната година Гимназията и детските градини в Община Горна Оряховица започнаха съвместна екипна работа.

С поредица дейности образователните институции отбелязаха християнски празници, проведоха съвместни учебни часове и  благотворителни кампании.

Кулминация на съвместното сътрудничество станаха тържествата, организирани по случай Денят на Освобождението на България – Трети март.

На 6. март учениците от СУ „Георги Измирлиев“ и малчуганите  ДГ „Елена Грънчарова“ проведоха общо тържество, в което малките деца  пяха и танцуваха пред  гостите – учители,  родители и ученици. Като подарък получиха  гривна – трибагреник и историческа карта на България, ръчно изработени от по-големите им приятели, учениците от четвърти клас.

На следващият ден 7. март  училището беше домакин на поредно съвместно тържество с децата от ДГ „Щастливо детство“.

Със своите изпълнения и  кръшното българско хоро,  децата допринесоха за празничното настроение и припомниха, че Родината е свята и всички ние трябва да я носим в сърцата си!