Пета работна среща по проект „ E-treasure-My lovely Europe” по програма Еразъм+

Екип на Средно училище „Георги Измирлиев“ взе  участие в пета работна среща по проект „E-treasure-My lovely Europe”. Срещата се проведе от 18.03.2019г. до 22.03.2019г. в град Аверса, Италия, с домакин Професионална гимназия по туризъм и ресторантьорство.

Работната среща започна с представяне на презентации по съкровище №4 и №5 – фолклорни области, занаяти, обичаи и традиционна кухня, национални и семейни празници.

По време на престоя участниците в срещата разгледаха забележителностите на град Аверса, посетиха двореца на Бурбоните, град Помпей и историческия център на Неапол.

Всички ученици взеха участие в приготвянето на коктейли, капучино и традиционни италиански бисквити, а учителите проведоха работна среща относно представянето на съкровище №6 и предстоящата работна среща в България.