Интегриран урок по английски език и по информационни технологии в V а клас

Галерия

На 03.05.2019 година в V а клас се проведе интегриран урок по английски език и по информационни технологии на тема: „What’s for lunch?“.

На откритата практика присъстваха старши експерт по чужд език и майчин език – г-жа Вера Петрова, директорът на училището – г-жа Криси Аврамова, учители от областта.

Учениците представиха своите проекти „Shopping trolley“, в създаването на които бяха вложили много креативност и оригиналност. След като слушаха и четоха примерни менюта, петокласниците създадоха свои менюта на текстовия редактор Word и изчислиха на Excel цената на обяда и броя на калориите. Използвайки усвоените знания и придобитите умения, учениците се справиха отлично на таблетите с образователните игри в „LearningApps“.