Дни на философията

13493722_1240688892610202_39876886_oВ два поредни дни учениците от XI клас на „СОУ Г. Измирлиев“ проведоха философски четения и презентации на тема „ Моя любим философ“. Те подготвиха презентации, в които бяха подбрали видни имена от Философията. Ученичката Даниела Цонева прочете информация за живота и творчеството на Е. Кант. Атина Скандалова презентира Платон, Мария Йорданова се бе спряла на Питагор, а Християн Чолаков запозна класа с биографията и философските сентенции на Хегел. Практическата задача, която бе поставена пред XI-А клас завърши Симона Берберска, която ни запозна със Сократ и неговите философски възгледи. Обсъдихме с класа и философската сентенция: „Аз знам, че нищо не знам“ на Сократ. Същата задача бе поставена и на XI-б клас. Мирела Иванова запозна своите съученици с живота и философията на Рене Декарт, а Михаела Балабанова и Цветелина Петрова презентираха творчеството и идеите на Платон. Поговорихме и за произведението му „ Държавата“, което съдържа актуални и в днешно време политически идеи и възгледи. Целта на презентациите бе един по-различен поглед върху Философията като наука! Чрез поставената практическа задача учениците се доближиха до живота и творчеството на изброените философи.