Национална седмица на четенето в СУ „Георги Измирлиев“

С поредица от прояви беше  отбелязана  Националната седмица на четенето – от 10.октомври до 14.октомври. Кампанията беше открита в конферентната зала на училището, с четене и драматизация на любими детски приказки, представени от учениците от III в клас, с класен ръководител Светлана Тончева.

Във вторник на учениците от първи и втори клас 100_4605_640x480приказки разказва детската писателка Анастасия Шахънова. С по-големите
ученици се срещна археологът от Историческия музей в Горна Оряховица  Мая Иванова, която представи филм и презентация от направените проучвания на крепостта Ряховец.

В сряда третокласници си разменяха книги в библиотеката на училището като част от инициативата 14699568_1138936606199357_2080203972_o„Заедно да си направим библиотека в класната стая”. Осмокласниците се състезаваха в забавната викторина
„Аз обичам българския език”, а второкласниците се включиха в „Приказно четене в къщата на четящите хлапета”.

В четвъртък учениците представиха любими откъси от литературни творби и четоха свое лично творчество в „Работилницата за творчески изяви”. Заедно с тях беше 14697280_1138936359532715_1120992686_oи госпожа Йорданка Кушева – писател и заместник-кмет на Община Горна Оряховица, която с удоволствие представи любимото Яворово стихотворение „Две хубави очи”. Беше подредена изложба
от рисунки на тема „Моят любим литературен герой”. През междучасията се реализира инициативата „Подари книга на училищната библиотека”.

Седмицата на четенето завърши с представяне на wp_20161014_10_04_39_proнай-дългия читателски дневник от членовете на новоучредения литературен клуб „Ние, четящите и творящите” в СУ „Георги Измирлиев”, дълъг 55 метра. Дневникът ще бъде подвързан и изложен във фоайето на училището.

Директорът на училището награди с книги  инициаторите за създаването на литературния клуб – ученичките от Xб клас – Мирела Радева, Николета Ганадолска, Теодора Кирова, Виолета Баждарова и Траяна Стоянова.