Фолклорна група „Звездица“ с приз от национален конкурс

Галерия Новини Постижения

Учениците от фолклорна група „Звездица“ на СУ “Георги Измирлиев“ с ръководител Красимира Караиванова спечелиха трето място в онлайн издание на IV национален конкурс за детско творчество „Коледна звезда“. Конкурсът се проведе под патронажа на вицепрезидента на Република България Илияна Йотова. Децата ни участваха с фолклорната песен „За България“.

Националният конкурс бе проведен под мотото „ДЕЦА ПОМАГАТ НА ДЕЦА“ с жури в състав: Хайгашод Агасян, Мими Иванова, Йордан Марков, Диян Иванов и Ганчо Гавазов. Главната цел на инициативата е оказването на помощ и подкрепа – да бъде  протегната ръка на деца в затруднено положение чрез създаване на благотворителни инициативи, в които участват българчета от цяла България и чужбина. Тази година събраната сума от участниците в този конкурс, както и от коледния базар, отива при Самуил Георгиев, на година и половина от с. Сокол, община Главиница, който живее със своята майка в крайна бедност.

С благодарност към децата от фолклорна група „Звездица“ и спечеленото трето място!