Епопеята „Илиада” през творческия поглед на учениците

Ученици от гимназиален етап при Средно училище „Георги Измирлиев” показаха нестихващ творчески усет и въображение при направата на макети върху изучаваната по български език и литература поема  „Илиада”.

С различни материали, голямо желание и креативност учениците от VІІІ а, VІІІ б, ІХ а и ІХ б клас изобразиха релефно своята представа за сюжета, героите и историческото време в епопеята на Омир.

Всеки един макет се отличава от другите със своята оригиналност, личен почерк и въображение на ученика. Вдъхновени от обемното и ново за тях литературно произведение, те онагледиха знанията и уменията си по един съвременен начин  през погледа на днешния ученик като се придържаха към сюжета на Омировата епопея.

Възможността учениците да пренесат написаното от IX—VIII в. пр. Хр. в днешния различен, далечен и динамичен  XXI в., им позволи да се докоснат до света на древните гърци и да погледнат на произведението като модел на тълкуване и светоусещане.