Озеленяване на училището

Галерия

На 20.03.2019 година започна първият етап от облагородяването и озеленяването на пространството около сградата на училището.

Учениците от VІІ а клас изявиха желание и се включиха активно в работата, заедно с професионалните озеленители. За новите градинки ще се грижат всички ученици, коментира директорът на училището – Криси Аврамова. В добре свършената работа от учениците се убеди и кметът на община Горна Оряховица – инж. Добромир Добрев, който заяви: „Сега, след като сте участвали в създаването и оформянето на тези цветни пространства, ще се грижите повече за тях и ще ги пазите.“

Инициативата за облагородяване и озеленяване на дворните пространства около Гимназията е част от Измирлиевите дни, които се провеждат по повод Патронния празник на училището и неговата 160-та годишнина.