Златни медали в „Ученически игри”

За трета поредна година учениците от СОУ ”Г. Измирлиев”

печелят златните медали в „Ученически игри”.

20160613_085200 Хандбалисти от 5 до 7 клас,  за трета поредна година защитаваха честа на училището  в проведените ФИНАЛИ на „Ученически игри 2016” от 10 – 12 юни 2016 г. в гр.Горна Оряховица. Момчетата имаха трудни съперници в лицето на свои съученици от София и Пловдив, но с много желание и умения преодоляха и двата отбора и на полуфинала срещнаха силния отбор на Бургас. Отборния дух, волята за победа и добрата игра пратиха отбора на гимназията на финал. Там те срещнаха отбора от гр.Мартен, който показваше много добра игра, имаше в отбора си много технични играчи и не на последно място 13563314_1213539538676259_1514225157_nвиждаше се тактическите умения на състезателите. Нашите момчета се хвърлиха с всички сили в последната битка. Двубоя беше безмилостен. Имаше моменти в които повеждаше ту единия отбор, ту другия и в края на мача резултата беше равен. Предстояха „Седем метрови удари”. Умората  и напрежението владееха и двата отбора. След избора на треньорите по 5 играчи от отбор, застанаха за изпълнение на седем метровите  удари. Радостта след всеки вкаран гол беше огромна. Двубоят приключи  26 на 25 гола за СОУ ”Г. Измирлиев” . Браво момчета! Показахте дух, желание и не на последно място мъжка игра. Гордеем се с вас!

Участници в отбора: Капитан и голмайстор на турнира Николай Генов, Павел Павлов, Николай Москов, Алекс Станев, Петър Борисов, Тедислав Николов, Васил Василев, Николай Кръстев, Ивайло Ралчев, Антони Балтаджиев, Анастасис Анастаси , Исмаил Помаков.

Учител – водач:  Мариета Чолакова – учител по ФВС