Осем педагогически специалисти приключиха успешно обучение в Европа

През месец август осем педагогически специалисти от СУ Георги Измирлиев”  проведоха обучения и обмениха опит с колеги във Флоренция, Барселона и  Дъблин  по теми: „Креативност, иновация, мотивация и нови обучителни методи”, „Нови методи за решаване на конфликти, стратегии за мотивация и съвместна работа”, „Социалните медии и уеб решения за класната стая”, „Използване на таблети и смартфони като образователен инструмент”. Проведените обучения представляват една модерна програма за постигане на европейско качество  и високи стандарти в образователно- възпитателната работа на учителите. В предстоящата учебна година Петя Минкова, Росица Рачева, Елица Билева, Даниела Данкова, Аспарух Костов, Румяна Димитрова, Виолета Кожухарова, Полина Йорданова ще разпространят придобития опит и ще интегрират модерни образователни дейности сред  педагогическата колегия от училището и региона, местната общественост,  ще проведат поредица от открити практики, с които ще представят всички дейности и придобити умения по време на обученията.

Проведените обучения обогатиха знанията и опита на педагогическите специалисти в използването на образователни платформи, онлайн платформи за комуникация, виртуална, безопасна класна стая и нейното управление, използване на Еdmodo, Lyrics training, Readtheory, See Saw, Grid diary, Onenote, Trello за създаване на интерактивни задачи, тестове, образователни игри. Увеличи се опита им в използването на Гещалд терапия, справяне с конфликти, добра екипна работа и комуникация.

Участници в обученията представиха училището, града, България сред свои колеги от Италия, Испания, Ирландия, Унгария, Словения, Полша, Хърватия, Естония, Кипър и Йордания.

Съобщение

На фокус

Уважаеми родители,

Предстоящите родителски срещи ще се проведат по график както следва:

І – ІV клас – 11.09.2018 година (вторник) от 17,30 часа.

V – VІІ клас – 12.09.2018 година (сряда) от 17,30 часа.

VІІІ – ХІІ клас – 18.09.2018 година (вторник) от 17,30 часа.

Кръгла маса по проект „Твоят час“

Учители от Средно училище „Георги Измирлиев“ участваха в организираната от Регионално управление на образованието – Велико Търново кръгла маса по проект „Развитие на способностите на учениците и повишаване мотивацията им за учене чрез дейности, развиващи специфични знания, умения и компетентности (Твоят час)”. Темата на форума е насочена към споделяне на добри училищни практики от осъществените извънкласни дейности по интереси и дейности за преодоляване на образователните дефицити по проекта.

Един ден в Парламента на Република България

Учениците от 11.б клас на Средно училище „Георги Измирлиев“ с ръководители  Г-жа Мария Димитрова и Г-жа Йорданка Симеонова посетиха Парламента на Република България. При пристигането си те бяха посрещнати от представители на ВМРО. Всички се отнасяха много дружелюбно с посетителите. Разказаха на учениците за някои важни решения на депутатите и закони, приети от тях. Децата получиха повече информация за работата и устройството на Парламента, отколкото за историята му. Учениците имаха и възможността да опитат от бонбоните на Народното събрание. Обиколката на Парламента на Република България даде нови знания на посетителите му. Учениците останаха много доволни от малката екскурзия.