Кръгла маса по проект „Твоят час“

Учители от Средно училище „Георги Измирлиев“ участваха в организираната от Регионално управление на образованието – Велико Търново кръгла маса по проект „Развитие на способностите на учениците и повишаване мотивацията им за учене чрез дейности, развиващи специфични знания, умения и компетентности (Твоят час)”. Темата на форума е насочена към споделяне на добри училищни практики от осъществените извънкласни дейности по интереси и дейности за преодоляване на образователните дефицити по проекта.

Един ден в Парламента на Република България

Учениците от 11.б клас на Средно училище „Георги Измирлиев“ с ръководители  Г-жа Мария Димитрова и Г-жа Йорданка Симеонова посетиха Парламента на Република България. При пристигането си те бяха посрещнати от представители на ВМРО. Всички се отнасяха много дружелюбно с посетителите. Разказаха на учениците за някои важни решения на депутатите и закони, приети от тях. Децата получиха повече информация за работата и устройството на Парламента, отколкото за историята му. Учениците имаха и възможността да опитат от бонбоните на Народното събрание. Обиколката на Парламента на Република България даде нови знания на посетителите му. Учениците останаха много доволни от малката екскурзия.

Ученици от СУ „Георги Измирлиев“ участваха в лятна Археологическа школа 2018  – крепост „Ряховец“

За трета поредна година от 18. до 22. юни уеници от Х клас на СУ „Георги Измирлиев“ взеха уастие в лятна Археологическа школа 2018  – крепост „Ряховец“.

Събитието се организира от Община Горна Оряховица, Историески музей – Горна Оряховица и екипът, който провежда проучванията с ръководители Илиян Петракиев и Мая Иванова.

Учениците имаха възможността да се запознаят със стратиграфията на обекта, откритите до момента находки и основните дейности, които се извършват при археологическа работа.

Специално за тях беше отделен неразработен квадрант от жилищна зона. В най-горният пласт датиращ от ХІІІ в.,  десетокласниците успяха да открият артефакти, които предизвикаха интереса им към изследователска дейност.

Учениците получиха от Исторически музей тениски и шапки с логото на школата, а в края на археологическия сезон ще бъдат отличени с диплом за участие в Археологическа школа „Ряховец-2018“.