Съобщение

ВАЖНО!

Уважаеми родители и ученици,

Уведомявам Ви, че няма промяна в графика за провеждане на областните кръгове на предстоящите олимпиади:

02.02.2019 г., 9:00 часа, математика;
03.02.2019 г., 9:00 часа, български език и литература;
05.02.2019 г., 9:00 часа, физика.

Учениците трябва да са заели местата си до 8:30 часа.

Министър Красимир Вълчев: Трябва да насърчаваме културата на иновации

На 25.01.2019 година министър на образованието и науката Красимир Вълчев посети СУ „Георги Измирлиев“. Той разговаря с колектива и разгледа модернизираната училищна база.

Министър Красимир Вълчев присъства в учебен час по биология и здравно образование на Х б клас, в лабораторията по природни науки.

В училището предстои разкриване на виртуална STEM лаборатория с високотехнологична станция, която позволява триизмерно представяне на обектите. Училището ще кандидатства и с иновативен проект.

Съобщение

С цел прекъсване на епидемичната верига в условията на грипна епидемия и ограничаване на заболяемостта от грип и остри респираторни заболявания сред учениците, учебните занятия в област Велико Търново са прекратени за периода 28.01.2019 – 04.02.2019 година, включително.

Обявената за 30.01.2019 година родителска среща с родителите на учениците от седми клас се отменя.

Учебните занятия се възстановяват на 06.02.2019 година /сряда/.

ПРОУЧВАНЕ НА МНЕНИЕТО ОТНОСНО ПРЕДПОЧИТАН ВИД ЗАКУСКА В УЧИЛИЩЕ

Уважаеми родители,

във връзка с Постановление № 289 на МС от 12.12.2018г. и актуализация на Наредбата за финансирането на институциите в системата на предучилищното и училищното образование, приета с Постановление № 219 на Министерския съвет от 2017г., в чл. 13 на Наредбата се приема нова ал. 7: „Педагогическият съвет взема решение за вида на предлаганата закуска – основна закуска или подкрепителна закуска (подкрепително хранене), след проучване на мнението на родителите и при отчитане на мнението на обществения съвет.“ Съгласно горецитираното Ви молим да отделите време и да попълните до 25.01.2019г. анкета относно предпочитания от вас вид закуска, която бихте искали да се предоставя на детето Ви в училище.

Вашето мнение е важно за нас! Благодарим Ви за отделеното време!

Линк към анкетата: ТУК

171 години от рождението на Христо Ботев

На 6 януари 2019 година с тържествен ритуал в Горна Оряховица се отбелязаха 171 години от рождението на великия поет и революционер Христо Ботев. Ученици от V клас на СУ „Георги Измирлиев“ поднесоха венци и се поклониха пред делото на знаковия българин, а Трифон Йорданов от Х б клас изпълни Ботевото произведение „Хаджи Димитър“.