Областно състезание на „Детско полицейско управление“

На 27.03.2018 година в СУ „Вичо Грънчаров“ гр. Горна Оряховица се проведе областно състезание на „Детско полицейско управление“, организирано по проект на МВР. Гости бяха г-н В. Къндев – Началник РУ гр. Велико Търново, г-н П. Лазаров – Началник РУ гр. Горна Оряховица  и други представители на органите на реда, г-жа Й. Кушева – заместник кмет на Община Горна Оряховица,  г-жа Р. Личева – Началник на РУО Велико Търново, директори и ръководители. Отборите са от четирима ученици от различни населени места в област Велико Търново. Точният регламент за провеждане на областното състезание за определените от всяко ДПУ доброволци беше съобразен с приложените: „Правила за провеждане на национално спортно състезание“, като бяха включени елементи и от трите направления – Полицейска лична защита, Безопасност по пътищата и Оказване на първа долекарска помощ – БЧК/МБЧК. След теглене на жребий отборите заеха места на определените позиции. Надпреварата за призово място повдигна състезателния дух на децата и те се представиха достойно. Жури определи безапелационните победители. Отборът на СУ „Георги Измирлиев“ успешно преодоля всички „изпитания“. Класира се на второ място във област Велико Търново. Преди състезанието репортер от БНР взе интервю от участниците. Състезанието приключи с награждаване на отборите, заели призовите места.