„За животните с любов”

Деца от девет учебни заведения в областта се включват в благотворителната инициатива „За животните с любов” на организацията „Приятели на животните” – Велико Търново. Сред тях са и децата от СУ „Георги Измирлиев”, които запрятат ръкави, за да се подготвят за бъдещия Коледен базар в парка „Марно поле”. По традиция, от „Приятели на животните” и тази година ще имат къщичка, в която ще събират средства в помощ на Общинския приют в с. Шемшево. Учениците от I до IV клас ще изработват заедно със своите преподаватели различни коледни предмети и аксесоари, които ще се продават в подкрепа на акцията. Доброволците от своя страна днес посетиха СУ „Георги Измирлиев”, за да изнесат пред детската аудитория беседа на тема „За животните с любов”. Доброволката Анастасия Иванова, представител на „Приятели на животните”, им разказа какво представлява организацията, с какво се занимават нейните членове и какво правят те в подкрепа на животните. В благотворителната кауза на приятелите на животните към този момент са включени ДГ „Соня”-Велико Търново, ДГ „Слънчев дом”-Велико Търново, ОУ „П. Р. Славейков” – с. Джулюница, ДГ „Пламъче”-Дебелец, Детски дневен център – Дебелец, ОУ „Д-р Петър Берон” – Дебелец, ДГ „Радост”-Лясковец, НУ „Цани Гинчев”-Лясковец и СУ „Георги Измирлиев”-Горна Оряховица.