Лятна Археологическа школа – „Крепост Ряховец“ 2019

Галерия

За  четвърта поредна година от 17 до 21 юни ученици от 10 б клас на СУ „Георги Измирлиев“ взеха участие в лятна Археологическа школа – „Крепост Ряховец“ 2019.

Събитието се организира от Община Горна Оряховица, Исторически музей и екипът, който провежда проучванията с ръководители Мая Иванова и Илиян Петракиев.

Учениците имаха възможност да се запознаят със стратиграфията на обекта, откритите до момента находки и основните дейности, които се извършват при археологически разкопки.

Работиха в жилищна зона като в най-горния пласт, датиращ от XIII век – Средновековие. Младите археолози откриха множество медни монети, керамика и различни метални предмети, които предизвикаха интереса им към археологическата работа.

Участниците получиха от Историческия музей тениски и шапки с логото на обекта, а в края на археологическия сезон ще бъдат отличени с диплом за участие в Археологическа школа „Ряховец 2019“