Отлично представяне на наши ученици в литературния конкурс „Бунтовният Април – 1876“

20160322_105609_800x450През  месец  март  Регионален  инспекторат по  образование  и  Регионална  библиотека, гр. В. Търново  обявиха  конкурс  за  детско-юношеско творчество в областите литература и изобразително  изкуство  под  наслов „Моят  роден  град“  на  тема  „Бунтовният  Април – 1876“. В него  с  желание  и  ентусиазъм се включиха  учениците  от  шести  и  девети клас  под  ръководството  на  г-жа  Венета  Иванова, учител  по  български  език  и  литература.

20160322_105638_800x450

На 18 март  в Регионалната народна библиотека тържествено  бяха  връчени наградите на класиралите се участници. В областта поезия първа награда за стихотворение получиха учениците Дейвид  Попов  от  шести  „а“  клас и  Мия  Момъкова  от  девети „б“ клас, а втора награда за разказ получи Мила Николова от шести „а“ клас. Със специалната награда за най-добър разказ бе  удостоена  ученичката  Мирела  Радева от девети „б“клас.