Специална награда от международен конкурс за рисунка

Галерия Новини Постижения

Деница Иванова – ученичка от 6. в клас е отличена със специалната награда на международния конкурс „Звезди обсипят свода небесен“, посветен на Христо Ботев.

Културният форум се провежда 16-та поредна година у нас. Организатор е читалище „Христо Ботев – 1917“ – София. Името му е част от едно от най-известните стихотворения на Ботев – „Хаджи Димитър“.

От първото до 15-тото издание на конкурса се включиха деца и младежи не само от България, но и от Армения, Боливия, Босна и Херцеговина, Бразилия, Виетнам, Гърция, Дания, Ирак, Италия, Канада, Кипър, Китай, КНДР, Северна Македония, Молдова, Полша, Република Корея, Румъния, САЩ, Сърбия, Украйна, Унгария, Франция, Япония.

Ръководството поздравява ученичката и д-р Димо Иванов като неин учител по изобразително изкуство.