Работна среща по проект The innovative European fusion of „Information, Communication and Technology“and „Green Energy“ – IC Green

DSC00777_800x600От 13.03.2017г. до 17.03.2017г. се проведе работна среща „Обучение и mрактически занятия“ по програма Еразъм+.
Ученици и учители от шест държави: Белгия, Германия, Франция, Испания, Швеция и България работиха съвместно по теми за „Зелената“ енергия.
По традиционен български обичай гостите бяха посрещнати с хляб, сол и мед, приветствани от г-жа Криси Аврамова – Директор на училището, и се DSC00800_800x600насладиха на богата културно-информационна програма. Гостите бяха посрещнати в Община Горна Оряховица от г-жа Йорданка Кушева и г-н Николай Георгиев.
Седмицата беше наситена с много дейности: избор на лого на проекта; обучения за учители и ученици – eTwinning, Europass CV, Europass Mobility Certificats, MovieMaker, iMovie, Google Drive; презентирани бяха държавите, градовете, училищата и образователните DSC00896_800x600системи на партньорите; беше проведен урок „Да учим български език“, учтелите присъстваха на лабораторно упражнение по химия в VІІ а клас, където наблюдаваха много експерименти; посещение на ветрогенераторен парк „Свети Никола“ – Каварна; посещение на фотоволтаичен
парк – Самоводене; дискусии за „Зелената“ енергия; създаване на макети на ветрогенератори; посещение на Царевец и Самоводска чаршия – Велико Търново; DSCF0406_800x600разучаване на народни танци; парти с традиционни български ястия, приготвени от ученици и учители.