4.б клас на гости на детска градина „Детски Свят“

На 11.03.2019г. учениците от 4.б клас, с класен ръководител Лидия Блажева, гостуваха в детска градина „Детски Свят“, кв. Калтинец. Четвъртокласниците дариха дрехи,обувки, играчки и игри на малчуганите. Госпожа Бошнакова  разказа, че градината е седмична и доста от семействата на децата са в затруднено положение. Тя връчи грамоти на всички ученици и изказа своята благодарност на децата и техните семейства за добрината и съпричастността.

Съвместна проектна дейност между Средно училище „Георги Измирлиев“ и детските градини в град Горна Оряховица

От началото на учебната година Гимназията и детските градини в Община Горна Оряховица започнаха съвместна екипна работа.

С поредица дейности образователните институции отбелязаха християнски празници, проведоха съвместни учебни часове и  благотворителни кампании.

Кулминация на съвместното сътрудничество станаха тържествата, организирани по случай Денят на Освобождението на България – Трети март.

На 6. март учениците от СУ „Георги Измирлиев“ и малчуганите  ДГ „Елена Грънчарова“ проведоха общо тържество, в което малките деца  пяха и танцуваха пред  гостите – учители,  родители и ученици. Като подарък получиха  гривна – трибагреник и историческа карта на България, ръчно изработени от по-големите им приятели, учениците от четвърти клас.

На следващият ден 7. март  училището беше домакин на поредно съвместно тържество с децата от ДГ „Щастливо детство“.

Със своите изпълнения и  кръшното българско хоро,  децата допринесоха за празничното настроение и припомниха, че Родината е свята и всички ние трябва да я носим в сърцата си!

Математически успех

На областния кръг на олимпиадата по математика достойно ни представиха: Виктор Иванов, Ивайло Стефанов – V а клас; Ива Стефанова – V б клас; Петър Енчев – V г клас и Йоана Дряновска – VІ а клас. Браво на децата! Пожелаваме им успех във всяко тяхно начинание!

Първомартенско посещение на І б клас в ДГ „Щастливо детство“

Малките ученици от І б клас посетиха ДГ „Щастливо детство“ и поздравиха учителите и децата от група „Буратино“ за  най-българския празник Баба Марта. Много от първокласниците са завършили тази детска градина и се радваха да видят отново своите бивши учителки. Учениците бяха посрещнати от  Директорката  г – жа  Петковска  и  от  г – жа  Димова, учител на група „Буратино“.  Бяха подготвили кратка програма, която съдържаше тематични песни и стихотворения, които представиха с чувство и артистичност. Подариха на децата и учителките мартеници, изработени с тяхно участие. Децата от групата много се зарадваха и също поздравиха гостите с песен и им подариха щъркелчета – символ на пролетта. Като добри домакини почерпиха своите гости с лакомства. Учителките се зарадваха на промяната в своите доскорошни възпитаници и им пожелаха да са все така добри и ученолюбиви. На сбогуване си пожелаха още такива срещи.

Кът за отдих в І б клас

За учениците от І б клас дните, прекарани в училище вече са много по-забавни. По идея  на  техните  учители: г-жа Иванова  и  г-жа  Белинова  и  със  съгласието и  участието  на  родителите  им, имат в класната  стая  кът  за  отдих. Там  си  почиват, четат  книжки, говорят  си. Това  прави  техните  дни  много  по-забавни  и  ползотворни.

СУ ”Георги Измирлиев” участва в състезанието Spelling Bee 2019

СУ ”Георги Измирлиев” вече има двама претенденти за участие в регионалния кръг на Осмото национално състезание по правопис на английски език Spelling Bee.

Микаела Михайлова се класира на първо място в училищния кръг, който се проведе на 27.02.2019 в СУ ”Георги Измирлиев”, гр. Горна Оряховица. Микаела Михайлова от пети „Б” клас спелува правилно думата “label” и победи Андриан Панев от пети „А” клас, който остана втори. И двамата ученици имат право да участват на  регионалното състезание, което ще се проведе през м. март, 2019 г. във Велико Търново. Националният кръг на състезанието ще се проведе на 21 април 2019 в София.

Spelling Bee е традиционно американско състезание, в което състезателите спелуват (от англ. spelling), т.е. произнасят буква по буква различни думи на английски език.  Целта на състезанието е да повиши интереса на учениците към изучаването на английски език и да подобри знанията им чрез забавни и интерактивни дейности.