Още радостни новини от талантливите ученици на СУ „Георги Измирлиев“

На фокус

Няколко радостни известия достигнаха до ръководството на СУ „Георги Измирлиев“ след приключването на ХXII Национален конкурс „Космосът – настояще и бъдеще на човечеството” на фондация „Еврика“. Националният форум се отличава с престижни експертни оценки в пет тематични направления: за идеи за научни и технически експерименти, за космически модели и макети, за графични произведения, създадени с помощта на компютър – рисунки, компютърни игри, анимации, уеб-базирани творби и други, за литературни творби, за рисунка. Специализирано жури под ръководството на доц. д-р Таня Иванова оценява многобройните участници.
Достойно представяне с поощрение в раздела за литературни творби за пореден път бележи Славея Стефанова Семова от XI“б“ клас – златното перо на Гимназията. Отличена е за представеното есе на тема „Космосът – настояще и бъдеще на човечеството“.

Същият вид успех, но в раздел рисунки, имат Християна Антониева Иванова и Вилияна Антониева Иванова от същия XI“б“ клас. Явно това е новата общност на младите творци, бъдещи абитуриенти на нашето училище през задаващата се нова учебна 2020/2021 година.
Радостта ни е споделена! Бъдете здрави и щастливи, скъпи момичета! Нека музите често да Ви посещават с вдъхновение за

творчески проекти!

Завършилите седмокласници – цветя, радост и благодарност оживиха училището

На фокус

Градинските партита – запазената идея на СУ „Георги Измирлиев“, се превърна в целодневно тържество при връчването на свидетелствата за завършено основно образование на седмокласниците. Отличниците получиха грамоти и книги за своя принос към издигане на авторитета на училището. В днешния горещ юлски ден СУ „Георги Измирлиев“ отново оживя от радостни възгласи, усмивки, красиви млади госпожици и господа, развълнувани учители и един много издръжлив на лятната жега директор. За въздействащото музикално оформление се погрижиха г-н Евгени Иванов и г-н Венцислав Величков. Голяма беше радостта на всички да се съберат отново, макар и в училищния двор, при спазване на противоепидемични мерки. Но как да се прегърнем на дистанция?! Въпросът, разбира се, е реторичен. Г-жа Тихомира Кирацова, заместваща класния ръководител на VII“а“ клас г-жа Кремена Петърчева, г-жа Марияна Кирова – класен ръководител на VII“б“ клас, г-жа Санка Аврамова – класен ръководител на VII“в“ клас, г-жа Валентина Тодоранова – класен ръководител на VII“г“ клас бяха още по-развълнувани от учениците. Директорът на Гимназаията – г-жа Криси Аврамова поздрави всеки клас с пожелания за здраве, успехи, сбъднати мечти и едно незабравимо лято, след което голяма част от настоящите седмокласници отново да изпълнят училищния двор и обновените класни стаи. И така – в края на една почти дистанционна учебна 2019/2020 г. Измирлиевата общност събра сили и енергия да продължи уверено по Пътя на познанието!

За първи път десетокласниците получиха удостоверения за завършен първи гимназиален етап

На фокус

Под цветната арка от балони и на фона на избрана музика десетокласниците на СУ „Георги Измирлиев“ показаха новия вид документ, който получават в образователната институция – удостоверение за завършен първи гимназиален етап. След градинските партита на седмокласниците, учениците от X“а“ клас с класен ръководител г-жа Мария Димитрова и учениците от X“б“ с класен ръководител г-жа Росица Христова усмихнати приседнаха на столовете, позиционирани в зелените площи на Гимназията. Те бяха сърдечно поздравени от г-жа Криси Аврамова, директор на СУ „Георги Измирлиев“.

Връчването на удостоверенията продължи да поддържа емоционалността на празничния ден с пожелания за здраве, усърдие, постоянство и много прекрасни летни преживявания.

Отличниците получиха грамоти и книги за своя принос към издигане на авторитета на училището. Г-жа Росица Христова изпрати индивидуално послание към родителите на нейните десетокласници, в което пише:

„Уважаеми родители, извинявайте, че Ви безпокоих по време на дистанционното обучение. Извинявайте, че не Ви безпокоих…. Благодаря Ви, че ме търсехте. Благодаря, че не ме търсехте. Учебната година приключи – факт. Децата се справиха. Някои успешно, други – не толкова. Всички ние научихме важен урок – няма невъзможни неща. Щом има желание, намира се начин; ако ли пък не – намира се оправдание. Гордейте се с тях – независимо от резултатите им, подкрепяйте ги в начинанията им! Пожелавам на Вас и Вашите деца слънчево и спокойно лято. Бъдете здрави!“

Какво повече да бъде добавено – обръщението казва всичко, излязло от учителското сърцe!