Предколедна изява на учениците от IIIа клас в навечерието на Националната седмица на четенето

Галерия

Във връзка с Националната седмица на четенето още в петък, на 6 декември 2019 г. – Никулден, в IIIа клас се проведе час, посветен на коледните символи. Учениците четоха различни текстове, свързани с коледната обредност. От тях научиха защо се използват символите, с какво е свързано тяхното значение и какво послание носят на семейството.
На гости на учениците беше представител на родителите – г-жа Йорданка Кушева, заместник-директор по учебната дейност в СУ „Георги Измирлиев“. Тя представи коледна приказка и гатанки. Децата бяха развълнувани от емоционалния прочит. Учениците се почерпиха с домашно приготвени коледни сладки.