Обръщение на г-жа Криси Аврамова, директор на СУ „Георги ИЗМИРЛИЕВ“, по повод най-светлия български празник 24 май

Галерия

Честит празник на просветата и културата, на българската азбука, на светата писменост, скъпи колеги учители, мили ученици, творци и радетели на познанието! С българските букви, на светия Кирило-Методиев език Ви желая здраве, много нови върхове, които да изкачите, много нови светове, изпъстрени с цветовете на образованието и изкуствата, да посетите! С българската азбука нашият народ е благословен от Бог! Боговдъхновени са всички четящи, творящи и устремени към наука хора. Учителите са първи сред тях! Нека в днешния тържествен ден, независимо от мрака на хиляди неизвестности и заплахи, да прославим имената на Светите Равноапостоли! Няма такава друга азбука с кодирана вселенска мъдрост и изначални ценности като нашата, родната! Бъдете смели, назовавайте, говорете на български език. Обичайте и проектирайте мечтите си, окъпани в неговата светлина! Бъдете верни на българския род! Обичайте родителите и духовните си водачи – всички учители, които с търпение, обич и нежност са Ви подкрепили – от годините на детската неувереност до моментите на Вашия професионален избор и завършени нива на образование! Засадете една роза в душите си – розата на познанието! Нека тя да се разлиства и ухае под ежедневните Ви грижи! Така ще бъдете успешни и щастливи хора! Пожелавам го на всички – от бъдещите първокласници до скъпите ни абитуриенти! Бъдете силни, колеги! Вие сте пример! Вие сте будители – навсякъде и по всяко време! Радостен и благословен празник желая на всички българи!

Криси Аврамова Директор на СУ „Георги ИЗМИРЛИЕВ“