15 септември е!

Най-сетне децата се завърнаха в училище…. Най-сетне лицата на колегите от СУ „Георги Измирлиев“ истински светнаха в усмивки…. Честит първи учебен ден на Новата 2020/2021 година! Със здраве, добро, обич, сили и успехи да потече нейната руйна река! И като във всяка река ще има кристални и мътни води, красиво сияние, но и подводни ями! Нека всичко да е преодолимо! „Здрави да са ни учениците, учителите, персоналът и родителите! Заедно можем да преодолеем всякакви несгоди!“, пожела и благодари за съпричастността г-жа Криси Аврамова в приветствените си думи. Уважение към 161-годишната Гимназия засвидетелстваха председателят на Общинския съвет в Горна Оряховица г-н Димитър Николов, общинските съветници Светла Зарева, Петър Гайдаров, Огнян Стоянов, Кирил Кирилов и Григор Минков. Радвахме се на вниманието на много родители, които с чудесните деца украсиха двора, четирите отворени входа на училището и пъстроцветните класни стаи!

„Знанието е онзи капитал, който ни дава увереност, сила,перспектива за утрешния ден.Който трупа знание, трупа и печал, твърди Соломон Премъдри. Но знанието няма как да ти го отнемат. Нека учебната 2020/2021 да бъде здрава, присъствена и пълноценна!“, пожела г-н Николов. С час по-късно към осмокласниците бащински се обърна общинският съветник г-н Огнян Стоянов, който цитира думи на Ерих Кестнер за мъдростта и красотата на знанието, както и подчерта, че любовта към него ни е превела като българи през най-тежките исторически моменти и кризи. Директорът прочете получения поздравителен адрес от кмета на Общината инж. Добромир Добрев.

Ден Първи е….. Новата приказка на Познанието сега започва!

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *