15 септември е!

Галерия

Най-сетне децата се завърнаха в училище…. Най-сетне лицата на колегите от СУ „Георги Измирлиев“ истински светнаха в усмивки…. Честит първи учебен ден на Новата 2020/2021 година! Със здраве, добро, обич, сили и успехи да потече нейната руйна река! И като във всяка река ще има кристални и мътни води, красиво сияние, но и подводни ями! Нека всичко да е преодолимо! „Здрави да са ни учениците, учителите, персоналът и родителите! Заедно можем да преодолеем всякакви несгоди!“, пожела и благодари за съпричастността г-жа Криси Аврамова в приветствените си думи. Уважение към 161-годишната Гимназия засвидетелстваха председателят на Общинския съвет в Горна Оряховица г-н Димитър Николов, общинските съветници Светла Зарева, Петър Гайдаров, Огнян Стоянов, Кирил Кирилов и Григор Минков. Радвахме се на вниманието на много родители, които с чудесните деца украсиха двора, четирите отворени входа на училището и пъстроцветните класни стаи!

„Знанието е онзи капитал, който ни дава увереност, сила,перспектива за утрешния ден.Който трупа знание, трупа и печал, твърди Соломон Премъдри. Но знанието няма как да ти го отнемат. Нека учебната 2020/2021 да бъде здрава, присъствена и пълноценна!“, пожела г-н Николов. С час по-късно към осмокласниците бащински се обърна общинският съветник г-н Огнян Стоянов, който цитира думи на Ерих Кестнер за мъдростта и красотата на знанието, както и подчерта, че любовта към него ни е превела като българи през най-тежките исторически моменти и кризи. Директорът прочете получения поздравителен адрес от кмета на Общината инж. Добромир Добрев.

Ден Първи е….. Новата приказка на Познанието сега започва!