Знаем за будителството и помним будителите на Горна Оряховица!

Галерия Новини

На 27.10.2020 г. учениците от 6. г клас и техният класен ръководител д-р Димо Иванов отбелязаха 150-годишнината от обявяването на Горна Оряховица за град и предстоящия Ден на народните будители. За случая подготвиха и представиха авторски презентации за легендарните личности Атанас Буров и  Елена Грънчарова, за историята и развитието на читалище „Напредък-1869“, а също и по темата за  Горна Оряховица като важен железопътен възел.
Учениците изготвиха своите презентации, като използваха материали и документи от училищната библиотека.

На събитието присъства г-жа Даниела Данкова – библиотекар на училището. Тя  съдействаше на амбициозните проучватели, предоставяйки им необходимата литература и снимков материал.
С тази дейност учениците обогатиха познанията си за родния град и видните личности от историята му.