Славея Семова – пример за будителя, който е млад, но с въздигнат дух

Галерия Новини Постижения

В навечерието на уникалния по същността си български празник на познанието и паметта за неговите стожери – Деня на народните будители, в Община Горна Оряховица се състоя церемония по удостояване на тазгодишните будители. Нашата гордост, призьор от безброй национални и регионални конкурси, носител на Измирлиевата стипендия за 2019-2020 учебна година, момичето с красива душа и светъл ум – Славея Семова от XII „б“ клас – беше удостоена от кмета инж. Добромир Добрев с високото морално отличие. Направлението, в което нашата ученичка беше номинирана от директора на Гимназията г-жа Криси Аврамова, е култура и изкуство. Невероятното ни момиче е истински символ на този празник. Възпитана в непреходни ценности от семейството си, Славея, като наша ученичка от II-ри до настоящия XII-ти клас, проявяваше старание, воля и желание за знания, уважение към образованието и учителите. Затова г-жа Аврамова сподели, че е особено щастлива. Пожелаваме здраве, много и значими успехи на Славея Семова! Тя е победител! Вярваме, че ще разцъфне като още по-голям покорител на изкуството на словото – като розите с чаен цвят, които нейните учители й подариха на празничната среща!