Добротата продължава да владее СУ „Георги Измирлиев“

Галерия Новини

След оповестяването на добротворците на общинско ниво в отминалите дни, сред които най-много са нашите ученици и учители, в Гимназията духът на доброто продължава да владее всички. Това е начин на живот, възпитание – затова в повечето случаи не се показва с много шум. В нашето училище има много такива учители и ученици, които всеки ден правят добро. Такава личност е г-жа Кремена Янкова и нейните питомци, които непрекъснато вземат дейно участие в благотворителни каузи, но не са попаднали „под светлините на прожекторите“. Всъщност този факт ги прави още по-безценни като добри хора.

Други наши деца с греещи личица от III „б“ клас, самоотвержено поведени с пример от тяхната госпожа Йоланда Иванова, вчера получиха своите плакет и грамота лично от директора г-жа Криси Аврамова. Нашите малки ученици с особено внимание се включиха активно в националната кампания „Дари капачка – спаси живот“, чиято основна цел е чрез събиране и рециклиране на пластмасовите капачки да се купува животоспасяващо медицинско оборудване за бебета и малки деца. Любовта им към човешкия живот е съпътствана от обич към животните. Заедно със своите родители и г-жа Иванова, през изминалата година третокласниците ни са посетили общинския приют за кучета в с. Шемшево, община Велико Търново и са дарили необходимото за животинките. Водили са ги на разходка и дори имаме осиновени кученца, за които днес семейството на нашия ученик се грижи. Г-жа Иванова изрази съжаление, че е имало още желаещи за осиновяване, но пандемичните обстоятелства засега са ги възпрепятствали. Но това е само началото!

Училището обучава, но и възпитава. Благодарим на всички добротворци и техните учители-ментори!