Апостолът беше почетен от СУ „Георги ИЗМИРЛИЕВ“

Галерия Новини

Обесването на Васил Левски е мрачно събитие в българската история. Днес се навършват 148 години от този зловещ ден. Представителна група от училището ни – учениците от 2.в с техните учители г-жа Кремена Енчева и г-жа Силвия Стойнева, 5.в клас с класния им ръководител г-жа Санка Аврамова и заместник-директорът г-жа Йорданка Кушева поднесоха венец и цветя пред паметника на Дякона – Светинята на българската свобода. Признателните петокласници развяха националния трикольор, застанаха на почетна стража пред паметника. Малките второкласници изнесоха мини рецитал, посветен на Васил Левски. Всички склонихме глави в почит на недостижимото националноосвободително дело на Дякона, на неговата жертва за България – нашето отечество. Жив си, Апостоле! Дори от небето погали твоите следовници чрез пробилите облаците слънчеви лъчи.