Откриване на учебната 2019/ 2020 година в СУ „Георги Измирлиев“- гр.Горна Оряховица

Галерия

С най-важния урок – по човечност, започна учебната година за децата от началния етап в СУ „Георги Измирлиев“ в Горна Оряховица. Вместо пищни букети, класовете от I до IV избраха благородна кауза – да наберат средства за Родилното отделение в МБАЛ „Св. Иван Рилски“ в Горна Оряховица. Така още в първия учебен ден най-малките показаха, че могат да научат на доброта и съпричастност по-възрастните.

За Гимназията началото на учебната 2019/ 2020 г. бе поставено с внасяне на знамето на училището,

с химна на България и вдигане на знамето й, с хоро,

поздрав от представителна група на СУ „Георги Измирлиев“ към всички деца, преподаватели, родители, гости.
Да не се плашат от трудностите посъветва учениците директорът на училището Криси Аврамова.

Бъдете смели и ценете знанието, посъветва ги и кметът инж. Добромир Добрев.

Не спирайте да мотивирате сами себе си така, както мотивирате нас, обърна се към децата и народният представител Явор Божанков.

Церемонията уважиха също зам.-кметът Йорданка Кушева и зам.-председателят на ОбС Людмила Илиева.

Преди да удари първият училищен звънец, децата и всички гости на тържественото откриване на учебната година бяха поздравени със стихчета и песни в изпълнение на възпитаници на СУ „Георги Измирлиев“.

А докато най-малките с вълнение прекрачваха за пръв път училищния праг, техните каки и батковци от XII клас вече започнаха да отброяват последните си месеци в училище.