Коледен базар

Галерия

На 16 декември 2019 г. за трета поредна година и пети благотворителен базар проведоха учениците от 7а клас при СУ „Георги Измирлиев“ с класен ръководител Кремена Петърчева. В инициативата се включиха и ученици от 6в клас с класен ръководител Аспарух Костов, както и учениците със специални образователни потребности с ръководител Ренета Цанева.

Общата сума от продадените домашни сладки в размер на 520 лв. ще помогне на малката Велинка от Габрово, която страда от тежко онкологично заболяване. Поетата от децата инициатива е вече традиция, която увлича родители, баби и дядовци, както и учители и ученици от други училища. За тази своя дейност учениците от 7а клас са отличени с наградата „Вестители на доброто“ за 2017 г. и 2018 г. на Община Горна Оряховица. През месец април 2020 г. ще се проведе Великденски благотворителен базар.