Водосветът на Кръстовден стана традиция в нашето училище

Галерия Новини

Въздвижението на светия и благотворящ кръст донесе нотки празнично настроение в иначе делничните приготовления за новата учебна година. Отец Зоран Мамучевски отслужи водосвет за здраве и успехи на учителите, учениците, персонала и родителите на СУ „Георги Измирлиев“. Инициативата в прослава на нашия Бог стана традиция в Гимназията. В словото си след водосвета отец Зоран припомни основните християнски добродетели и говори за безкрайната божествена любов, която в днешно време сякаш убягва в съвременното общество вместо да тържествува. Дано укрепва вярата в доброто, да бъдат благодатни човешките взаимоотношения, да се основават на обич и уважение. Всички присъстващи изразиха надежда за една по-добра, повече присъствена и вдъхновяваща за напредък в знанията учебна година.