Мисия „Добро“

На фокус

Трудно е човек да бъде добър в днешния забързан свят. Добротата е единствения верен път на човечеството и ключ към всяко същество. Истинското добро не познава граници, не го показваме само по празници, то ни зарежда и променя завинаги. Добрият пример винаги е следван. Затова в студената януарска неделя учениците от 2“б“ клас и техните родители последваха класния си ръководител г-жа Й. Иванова и се включиха в организираната от нея благотворителна инициатива. Посетиха приюта за безстопанствени кучета в с. Шемшево и дариха консерви, лакомства и одеала за четириногите. Следвайки съветите на д-р Христова, децата и родителите влязоха в клетките, нахраниха малките кученца, поиграха с тях, разходиха по-големите и помогнаха за социализацията им, което е много важно за тяхното евентуално осиновяване. Всички бяха изключително удовлетворени от прекараното време с тези невинни и искрени същества, които ги изпратиха с тъжно скимтене и благодарност в очите. Две от малките кученца намериха своите бъдещи осиновители, а г-жа Иванова и д-р Христова си обещаха, че това няма да е единственото им сътрудничество.

Има още

Президентът благодари с грамота на СУ „Георги Измирлиев” за подкрепата на „Българската Коледа”

На фокус

Президентът на Република България Румен Радев благодари на СУ „Георги Измирлиев“ за подкрепата, оказана от горнооряховското училище на кампанията „Българската Коледа”. Президентството е изпратило почетна грамота до Гимназията, в която се изтъква проявената съпричастност и принос в реализирането на каузата „Българската Коледа“.

Кампанията бе подкрепена от много ученици, техните родители, както и от учители и служители на училището. Има още

Учителка от СУ „Георги Измирлиев” спечели конкурс за стипендия към Държавния департамент в САЩ

На фокус

Учителка по чужд език в Гимназията беше одобрена да участва по програма, финансирана от Държавния департамент по образование и култура към правителството на САЩ.

Двама са преподавателите от България, които, след  като преминаха през сериозен подбор, заминават за Щатите тази пролет за шестседмично  обучение на тема „Усъвършенстване на учители в областта на медийната грамотност” по програма на българо-американската комисия за образователен обмен „Фулбрайт” към Държавния департамент на САЩ. Има още

СУ „Георги Измирлиев” засажда своя гора край Горна Оряховица

На фокус

500 дръвчета – явор и червен дъб, ще засадят най-малките ученици на СУ „Георги Измирлиев”. Нещо повече, те сами ще отгледат фиданките, а впоследствие ще се грижат за своята горичка.

СУ „Георги Измирлиев” се присъедини към инициативата на Гората.бг за залесяване на милиони дървета в България. Кампанията набира скорост и вече са засадени над 800 000 дървета в цялата страна. Идеята на Никола Рахнев – създател на Гората.бг, е да се стимулира участието най-вече децата, като по този начин се възпитава и отговорност у тях към опазване на Земята и природата. Заради тази инициатива Никола Рахнев беше номиниран за Будител на 2019 г. Има още